• Hviezdoslavov Kubín 2023

• Školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Na tohtoročnom 69. ročníku sa stretlo 21 žiakov, ktorí prišli ukázať svoje nadanie. Súťažilo sa v 3. kategóriách.

• Február v ŠKD

• Mesiac február prešiel ako voda, ale napriek tomu sme sa veľa nového naučili. Prešli sme rôzne témy - napr.sme sa dozvedeli koľko cukru obsahujú niektoré potraviny, vyrobili sme si tortu snov a učili sme sa riešiť sudoku. Ušili sme Valentínske srdiečka pre našich najbližších a vyrobili tancujúce zvieratká. Vytvárali sme rôzne výtvarné práce na našu nástenku. Slnečné dni sme trávili vonku a tie menej teplé, zase v triede alebo v telocvični pri rôznych súťažiach a hrách. Dopriali sme si maškrty pri "školskom kine". Spoznávali sme rôzne druhy kníh a vytvorili sme si spoločne maľovaný príbeh.

• Jar prichádza

• Pomaličky ale isto sa k nám blíži ročné obdobie jar. V školskom klube sme si na počítači zahrali jarné sudoku, hľadali sme rozdiely v obrázkoch, z puzzle sme vyskladali jarný kvet a okolie školy sme vyčistili od odpadkov. Pekné počasie sme využili a zahrali sme si pohybové hry na školskom dvore či ihrisku. Záver týždňa sme ukončili hrami v telocvični.

• Slovensko- moja vlasť

• Počas mesiaca február sme aktivitami pestovali kladný vzťah k našej vlasti, domovu a prehlbovali informácie o Slovensku. Pri tvorivej činnosti sme obkresľovali a dokresľovali mapu, maľovali sme atramentom a kreslili zmizíkom, zahrali sme si klobúkový, stoličkový tanec a tancovali sme s valaškami.

• Zábavná forma učenia na hodine Geografie

• Aj opakovanie geografie - "štáty Afriky" môže byť zábavné. So šiestakmi sme si ich zopakovali formou pexesa a následne krátkym kvízom. Najaktívnejší boli odmenení jednotkou.

• Sopky

• Sopka alebo vulkán je útvar vytvorený magmou vystupujúcou na zemský povrch... niekedy teória nestačí a preto už dlhoročne žiaci 5. ročníka vyrábajú svoju vlastnú sopku. Aj tento rok sa s tým niektorí poriadne vyhrali a výsledky boli úžasné !!!

• Karneval v materskej škole

• Na školskom karnevale sa zišli zaujímavé masky, pod ktorými sa ukrývali aj naši drobci. Úžasne sa zabavili, tancovali a nechýbalo ani občerstvenie, za ktoré ďakujeme. Máme radosť zo spoločne stráveného dopoludnia aj s našimi kamarátmi zo ZŠ.

• Január 2023 v materskej škole

• Túto zimu je Perinbaba síce veľmi skúpa na svoju snehovú nádielku, no my sme sa nenechali odradiť a dennodenne sme s deťmi privolávali snehové vločky a to rôznymi zimnými aktivitami. Veľmi nám záleží aj na zvieratkách, hlavne v takýto nevrlý čas, preto sme sa zaoberali starostlivosťou o ne. Navštívili sme kamarátov v 1.ročníku ZŠ, ktorí nás potešili hravými úlohami. Budúci prváci ich bravúrne zvládli a dobre sa zabavili. Znenazdania sme sa ocitli v inej dimenzii, ktorá nám otvorila vesmírne obzory. Preleteli sme Slnečnou sústavou, spoznávali planéty a zahrali sa na kozmonautov. Deti sú plné očakávania, čo im prinesie budúcnosť, ktorá je "vo hviezdach".

• Fašiangová diskotéka

• 1. februára sa v školskom klube uskutočnila fašiangová diskotéka, na ktorej nechýbala hudba, spev, tanec, súťaže, občerstvenie a hlavne dobrá nálada .

• Január v ŠKD

• Prvý deň po prázdninách nás čakali hračky a sladkosti pod stromčekom. Ďalšie dni sme tvorili napr. zo strukovín, zimné dekorácie aj sme sa naučili časti tela. Napiekli sme si "americké" palacinky. Vyrobili sme si masky, ktoré sme použili pri karnevalovej párty, kde sme sa vytancovali a pochutili si na dobrotách.

• Zimné športy

• K zime neodmysliteľne patria zimné športy. Aké zimné športy poznáme? Akú výstroj k danému športu potrebujeme ? Ktorý je váš obľúbený zimný šport ? Je bezpečnosť pri zimných športoch dôležitá ? O tom všetkom sme sa porozprávali. Ukázali sme si medaily , trofeje a vyskúšali sme si hokejovú výstroj a triafanie na bránku. Niektoré športy sme si vykúzlili z papiera a zdobia nám našu nástenku.